„OSP na straży środowiska”. Imponujące wyniki zbiórek w województwie pomorskim!

Dwie OSP z regionu pomorskiego uplasowały się w pierwszej piątce jednostek z całego kraju biorących udział w akcji „OSP na straży środowiska” pod względem wagi zebranych elektrośmieci!

Z ogromnym zaangażowaniem i determinacją, OSP z Łebna (powiat Wejherowo) i Lubania (powiat Kościerzyna) zajęły kolejno 3. i 5. miejsce spośród ponad 800 jednostek biorących udział w tym ogólnopolskim projekcie.

OSP Łebno zebrała imponującą ilość 53 640 kg elektrośmieci, natomiast OSP Lubań 45 320 kg!

Na uroczystym spotkaniu w Szymbarku, koordynator regionalny tego obszaru, Łukasz Kawalec z MB Recycling, wręczył Certyfikaty dla Ekologicznych Jednostek wymienionych powyżej oraz kolejnym 20 jednostkom z projektu, dziękując za ich ogromny wkład w szerzenie świadomości ekologicznej oraz realny wkład w ochronę środowiska.

W sumie w województwie pomorskim za zebrane elektrośmieci jednostkom OSP przekazano ponad 150 tysięcy złotych na dodatkowe doposażenie jednostek. Dziękujemy serdecznie za wsparcie i zaangażowanie w sprawę bezpieczeństwa naszej społeczności oraz ochrony środowiska – zebrane elektroodpady trafią do zakładów przetwarzania, zmniejszając ich negatywny wpływ na środowisko – mówi Kawalec. Jednocześnie zapraszam kolejne jednostki z Pomorskiego do dołączenia do akcji – zachęca koordynator.

Projekt to efekt partnerskiej współpracy MB Recycling ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Fundacją Odzyskaj Środowisko pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Lasów Państwowych oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej. Realizowany od początku 2023 roku, powala OSP za środki pozyskane z zbiórek elektrycznych i elektronicznych śmieci wpłynąć realnie na podniesienie bezpieczeństwa społeczności lokalnej, umożliwiając strażakom zakup niezbędnego sprzętu ochronnego, takiego jak hełmy czy rękawice czy zapewniając dodatkowe środki na zakup wozów ratowniczo-gaśniczych, remonty remiz czy wsparcie charytatywne lokalnej społeczności.

Więcej info: https://ospnastrazysrodowiska.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »