„SZCZEKOCINY 2024”. Zaproszenie na 1. Warsztaty Ratownicze

Wykorzystanie hydraulicznych narzędzi akumulatorowych, stabilizacja pojazdu oraz stosowanie środków ochrony indywidualnej. Doskonaleniu wiedzy w tych zagadnieniach poświęcone będą 1. Szczekocińskie Warsztaty Ratownicze, które odbędą się już 1 czerwca. Zapisy trwają do 20 maja.

Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Szczekocinach i Milwaukee Polska zapraszamy do udziału w 1. Szczekocińskich Warsztatach Ratowniczych „Szczekociny 2024”. Warsztaty będą poświęcone zagadnieniom ratownictwa technicznego, a w szczególności: wykorzystaniu hydraulicznych narzędzi akumulatorowych, stabilizacji pojazdu oraz stosowaniu środków ochrony indywidualnej.

Warsztaty skierowane są do strażaków Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych. Wymogiem jest ukończenie kursu podstawowego strażaka-ratownika OSP, a także posiadanie aktualnych badań lekarskich dopuszczających do uczestnictwa w działaniach ratowniczych. Zainteresowani strażacy zobowiązani są do wypełnienia prostego formularza rejestracyjnego, który jest dostępny na stronie internetowej OSP Szczekociny. Rejestracja uczestników zostanie zamknięta 20 maja br. Ilość miejsc jest ograniczona. Na stronie udostępniony jest również regulamin i szczegółowy program Warsztatów.

Wydarzenie będzie również okazją do zapoznania się z bogatą ofertą marki Milwaukee, począwszy od systemów oświetleniowych po zaawansowane elektronarzędzia, wykorzystywane także w codziennej  działalności straży pożarnych.

Warsztaty odbędą się 1 czerwca 2024 roku. Program wydarzenia wygląda następująco:

  • Godz. 9:30 – Potwierdzenie przybycia uczestników,
  • Godz. 10:00 – Otwarcie warsztatów, przywitanie uczestników,
  • Godz. 10:15-10:30 – Omówienie zakresu ćwiczeń,
  • Godz. 10:30 – 13:30 – Ćwiczenia praktyczne w zakresie wykorzystania hydraulicznych narzędzi akumulatorowych oraz stabilizacji pojazdu,
  • Godz. 13:30-14:00 – Przerwa na posiłek, zapoznanie się z ofertą Milwaukee Polska,
  • Godz. 14:00 – Podsumowanie i zakończenie.

Warsztaty poprowadzą instruktorzy firmy Milwaukee Polska. PortalStrazaka.pl – Twój serwis informacyjny objął Warsztaty patronatem medialnym.

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: Fotografia Ratownicza Grzesiek Kwiatkowski


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »