Barcice. Auto wjechało pod pociąg. 1 osoba zginęła, 4 ranne

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem. W miejscowości Barcice koło Nowego Sącza przy drodze krajowej nr 87 samochód osobowy zderzył się z pociągiem Polregio relacji Piwniczna Zdrój – Tarnów.

Barcice. W sobotę (2.09) około godziny 5:00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Barcice koło Nowego Sącza doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem EZT EN-57. Na miejsce udali się strażacy z okolicznych jednostek PSP i OSP. Skierowano tam również zespoły ratownictwa medycznego i policji.

Jak się okazało na miejscu w zdarzeniu ucierpiało 5 osób. Strażacy wykonali dostęp i ewakuowali czwórkę osób poszkodowanych. Wszystkich przewieziono do szpitala. Kolejna osoba była uwięziona pod pociągiem. Nie udało się jej uratować.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności i przyczyn wypadku. Według wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracują na miejscu zdarzenia, kierujący autem stracił panowanie nad autem na łuku jezdni i wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg. EZT przepchnął wrak auta co najmniej kilkadziesiąt metrów. Na krajowej 87. w rejonie miejsca wypadku mogą jeszcze występować niewielkie utrudnienia w ruchu.

Jak na razie nie ma informacji o stanie zdrowia poszkodowanych.

Fotografia nagłówkowa: st.ogn. Przemysław Kaczor / KM PSP Nowy Sącz


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »