Wodzisław Śląski. Nie ustąpił pierwszeństwa. Zginęły 3 młode osoby

Trójka nastolatków zginęła na miejscu, a kolejne trzy osoby trafiły do szpitali. Do bilans tragicznego wypadku na ulicach Wodzisławia Śląskiego. Do zdarzenia doszło wieczorem na jednym ze skrzyżowań na wodzisławskiej Zawadzie. Wstępne ustalenia wskazują na nieustąpienie pierwszeństwa przez jednego z kierujących.

Wodzisław Śląski. Około godziny 20:30 w sobotę (13.01) służby ratownicze z Wodzisławia Śląskiego zostały powiadomione o wypadku z udziałem dwóch samochodów. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic w dzielnicy Zawada tuż obok remizy tutejszej OSP. Na miejsce skierowano zastępy PSP z JRG Wodzisław Śląski i JRG Rydułtowy, a także OSP Zawada, Kokoszyce i Syrynia. Wysłano tam również zespoły ratownictwa medycznego i jednostki policji.

Ratownicy po przybyciu na miejsce zastali dwa rozbite auta peugeot i audi, którymi podróżowało łącznie sześć osób (peugeot jedna osoba, audi pięć osób). W skutek zderzenia audi dachowało. Niestety, pomimo długotrwałej reanimacji, nie udało się uratować kierującego audi i dwójki jego pasażerów. To młode osoby w wieku 18 i 19 lat. Do szpitala z ciężkimi obrażeniami zespoły ratownictwa medycznego przewiozły dwójkę pasażerów audi 17-latkę i 19-latka. Do szpitala trafił również kierujący drugim autem 24-latek. Jego obrażenia okazały się jednak lżejsze.

Po zakończeniu działań ratowniczych do pracy przystąpili dochodzeniowcy, którzy pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyn tragedii.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego – poinformowała w niedzielę asp. sztab. Małgorzata Koniarska z KPP w Wodzisławiu Śląskim.

24-latek został zatrzymany przez policjantów. Wcześniej mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Kontrola wykazała, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Pobrano od niego także krew do dalszych badań. Wedle zapowiedzi w poniedziałek (15.01) ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Czynności na miejscu wypadku zakończyły się około godziny 2:00 w nocy. Przez cały ten czas ruch drogowy w rejonie miejsca zdarzenia był wstrzymany.

Foto: KPP Wodzisław Śląski


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »