Międzychód. Pożar budynku handlowo – usługowego

13 stycznia 2024 r. w budynku handlowo – usługowym w przy ul. Mostowej w Międzychodzie wybuchł pożar.

Pierwsze przybyłe na miejsce zdarzenia zastały silne zadymienie oraz wysoką temperaturę w budynku objętym pożarem. W budynku funkcjonował sklep z artykułami RTV i AGD, a na piętrach składowane były opony.  Spowodowało to konieczność zaangażowania dużych ilości sił i środków. Zadymiona została znaczna część Międzychodu. Z tego powodu z dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych ewakuowano 50 osób, a na miejsce zdarzenia przybyła specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno – ekologicznego, która przeprowadziła pomiar jakości powietrza.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa operacyjna KW PSP w Poznaniu, kierowanie działaniem przejął Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Robert Natunewicz oraz grupa operacyjna KP PSP w Międzychodzie na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego bryg. Romanem Grzebietą. Na miejsce zdarzenia przybyli także przedstawiciele samorządów, w tym Starosta Międzychodzki Pan Rafał Litke oraz Burmistrz Międzychodu Pan Krzysztof Wolny.

Prowadzenie działań nie byłoby możliwe bez zaangażowania funkcjonariuszy oraz druhów. W działaniach udział wzięło 45 zastępów, w tym pluton SZAMOTUŁY, zastępy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu oraz komend powiatowych w Nowym Tomyślu i Czarnkowie.  Strażacy mogli też liczyć na wsparcie licznych sił policji, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia. W działaniach brali także udział przedstawiciele powiatowego inspektora nadzoru budowlanego oraz wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska.

Opracował: st. kpt. Marcin Piechocki, Foto: KP PSP Międzychód


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »