Kędzierzyn-Koźle. Pożar hali z chemikaliami

W szczytowym momencie działań ratowniczych blisko trzydzieści zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych brało udział w gaszeniu pożaru hali z substancjami chemicznymi w Kędzierzynie-Koźlu.

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Chełmońskiego wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu 23 listopada 2023 roku o godzinie 10:46. Po przybyciu pierwszych jednostek, strażacy zastali rozwinięty pożar hali o powierzchni 650 m2 wypełnionej beczkami 200 litrowymi oraz zbiornikami typu DPPL.

W trakcie działań, kierującego działaniem ratowniczym wspierali specjaliści i eksperci z Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska, Policji oraz zarządzania kryzysowego na poziomie wojewódzkim, powiatowym i miejskim. Ponadto w posiedzeniu sztabu brał udział Wicewojewoda Opolski Pan Tomasz Witkowski oraz Prezydent Kędzierzyna-Koźla Pani Sabina Nowosielska.

W działaniach uczestniczyły zastępy PSP i OSP z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, JRG z Prudnika, Głubczyc i Krapkowic, funkcjonariusze z KM PSP w Opolu oraz KW PSP Opole z nadbryg. Krzysztofem Kędrykiem Opolskim Komendantem Wojewódzkim PSP oraz st. bryg. Arkadiuszem Kuśmierskim Zastępcą Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Po godzinie 18 pożar został opanowany w związku z czym strażacy przeszli do fazy dogaszania i dozorowania pożaru.

Opracowanie: kpt. Łukasz Nowak rzecznik prasowy OKW PSP
Zdjecia: kpt. Łukasz Nowak i mł. kpt. Konrad Konarski


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »