Włamanie do OSP Płonne. Z remizy zginął cenny sprzęt ratowniczy

Sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych padł łupem złodziei, którzy włamali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Płonnem koło Golubia-Dobrzynia. Według relacji druhów do zdarzenia doszło w czwartek. Jesteśmy załamani – piszą druhowie na swoim profilu społecznościowym i apelują o pomoc.

Piły spalinowe, kamera termowizyjna, agregat hydrauliczny, elektronarzędzia oraz elektryczna pompa zanurzeniowa to sprzęt padł łupem złodziei, którzy włamali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Płonnem koło Golubia-Dobrzynia (woj. kujawsko-pomorskie). Według relacji strażaków do zdarzenia miało dojść w czwartek (23.11). O okolicznościach kradzieży druhowie nie informują.

Strażacy są załamani zaistniałą sytuacją. Kradzież specjalistycznego sprzętu znacznie ogranicza ich zdolność bojową, a co za tym idzie również możliwość niesienia pomocy. Sprawę włamania i kradzieży zgłoszono Policji. Mundurowi prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia, jak również odzyskania sprzętu i ustalenia sprawców.

Druhowie z Płonnego apelują o przekazywanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców włamania oraz odzyskaniu skradzionego sprzętu.

Jeżeli ktoś z Was zauważył, że takie sprzęty od wczoraj zostały wystawione na portalach typu OLX prosimy o informację – napisano w komunikacie umieszczonym na profilu społecznościowym OSP Płonne.

Wartość skradzionego sprzętu to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na zamieszczonej przez druhów liście znajdują się:

  • 2 piły spalinowe Stihl do drewna,
  • piła spalinowa Stihl ratownicza,
  • piła Makita do stali i betonu,
  • kamera termowizyjna Flir K2,
  • agregat hydrauliczny Weber, silnik Kawasaki,
  • narzędzia akumulatorowe firmy Makita,
  • pompa zanurzeniowa elektryczna firmy Rosenbauer.

Zginęły też przechowywane w garażu strażnicy kanistry z paliwami.

Mieszkańcy Płonnego, nie czekając na efekty dochodzenia, zorganizowali zrzutkę na wsparcie lokalnej OSP. Zebrane w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone na odtworzenie zdolności bojowych jednostki.

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: Fb/OSP Płonne


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »