Wrocław. Płonęła hala produkcyjna na Bystrzyckiej

25 zastępów strażackich walczyło z pożarem hali produkcyjnej, do którego doszło w czwartkowy poranek we Wrocławiu. Ogień zajął około połowy hali o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych. Pożar udało się opanować po blisko dwóch godzinach. Na szczęście żadna z osób nie odniosła obrażeń.

W czwartek (10.11) po godzinie 8. wrocławscy strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze jednej z hal produkcyjnych przy ulicy Bystrzyckiej. Na miejsce skierowano zastępy z wrocławskich jednostek PSP. Zadysponowano również pozostałe służby. Gdy pierwsi ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia okazało się, że ogniem zajęta jest duża hala wymiarach 155 m długości, 60 m szerokości i wysokości 15 m. Pożar miał się rozpocząć od maszyny służącej do obróbki metali. Bardzo szybko rozprzestrzenił się na około połowę powierzchni hali.

Dach hali uległ częściowemu zawaleniu. Nad miastem unosiła się chmura czarnego dymu. Żywioł strawił sprzęt i materiały znajdujące się w budynku, gdzie prowadzona była produkcja części samochodowych. Pracownicy – około 30 osób – nie ucierpieli, ewakuowali się jeszcze przed dojazdem pierwszych zastępów straży pożarnej. W kulminacyjnym momencie akcji brało w niej udział 21 zastępów, w tym grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP i oficer operacyjny KM PSP. Działania gaśnicze prowadzono zarówno z poziomu gruntu, jak również z wykorzystaniem wysięgników. Dodatkowo, strażacy z grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego prowadzili monitoring jakości powietrza pod kątem zagrożeń gazów pożarowych. Nie stwierdzono przekroczenia norm.

Rozwój pożaru udało się opanować kilkanaście minut po godzinie 10. Wówczas strażacy mogli wejść do środka, aby przeprowadzić przeszukanie zgliszczy oraz dogaszanie ostatnich ognisk pożaru. Udało się obronić pozostałą część hali, a także pobliskie budynki. Przeszukanie i dogaszanie pogorzeliska zajęło kolejnych kilka godzin. Ogółem w działania zaangażowano 22 zastępy PSP i 3 zastępy OSP. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wybuchu pożaru.

Fotografia nagłówkowa: PSP Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »