Wypadek strażaków w Dziektarzewie. Ranna 19-latka

Dwa samochody Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziektarzewie na Mazowszu zderzyły się w sobotnie popołudnie na drodze gminnej prowadzącej przez rezerwat. W wypadku ucierpiała 19-letnia pasażerka jednego z wozów. Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał ją do szpitala w Płocku.

W sobotę (29.05) około godziny 15:00 w Dziektarzewie koło Płońska na Mazowszu doszło do wypadku z udziałem dwóch wozów miejscowej OSP. Zdarzenie miało miejsce na drodze gminnej Goszczyce Poświętne – Rybitwy, na odcinku przebiegającym przez rezerwat. Strażacki renault, którym kierował 48-letni mieszkaniec gminy Baboszewo i star, którym kierował 27-letni mieszkaniec gminy Glinojeck jechały w tym samym kierunku.

Na ostrym zakręcie trasy jeden z nich zatrzymał się, aby przepuścić nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Niestety, jadący jako drugi wóz, mimo usilnych starań nie wyhamował i uderzył w poprzedzający go pojazd – cytuje okolicznych mieszkańców Radio Płońsk.

Z relacji kierującego starem wynika, z kolei, że jadący z naprzeciwka pojazd, po wyminięciu renaulta, zjechał na jego pas. 27-latek chcąc uniknąć zderzenia z nim  zjechał na prawe pobocze drogi. W efekcie star uderzył w drzewo, a następnie w tył poprzedzającego go renault.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 19-letnia pasażerka stara. Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał poszkodowaną, w ciężkim stanie, do szpitala w Płocku. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci z Płońska prowadzą postępowanie, które pozwoli ustalić okoliczności i przyczyny wypadku.

Fotografia nagłówkowa: KPP Płońsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »