Zebrzydowice. Dwie ofiary wybuchu gazu i pożaru w pustostanie

Dwie osoby poniosły śmierć w wyniku wybuchu gazu i pożaru budynku w miejscowości Zebrzydowice. Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem. W całonocnej akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 14 zastępów PSP i OSP z Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju i okolicznych miejscowości.

Zebrzydowice. Strażacy z Cieszyna otrzymali w niedzielę (11.06) około godziny 22:40 zgłoszenie o wybuchu i pożarze budynku w miejscowości Zebrzydowice. Na miejsce skierowano zastępy PSP i OSP z Cieszyna oraz okolicznych miejscowości. Po dojeździe pierwszych jednostek strażackich okazało się, że do zdarzenia doszło w opuszczonym budynku, który jest w całości objęty ogniem. Jego konstrukcja uległa również znacznemu uszkodzeniu. Z tego też powodu działania prowadzono jedynie z zewnątrz. Strażacy podali trzy podali trzy prądy wody. Już po niespełna godzinie pożar ugaszono.

Do pomocy na miejscu zdarzenia skierowano strażaków PSP z Jastrzębia-Zdroju, specjalizujących się w ratownictwie na gruzowiskach. Ich zadaniem była m.in. stabilizacja poważnie uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku. Strażacy przeszukali także gruzowisko. W działaniach tych pomocny okazał się ciężki sprzęt. W trakcie działań na gruzowisku strażacy natrafili na ciała dwóch osób. Kobieta i mężczyzna zginęli na miejscu.

Strażacy zakończyli działania o godzinie 5:19 w poniedziałkowy (12.06) poranek. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyn tragedii.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP Cieszyn


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »