Rosenbauer zakończył badania, będzie spotkanie w KG PSP

Koncern Rosenbauer poinformował o zakończeniu prac nad analizą dotyczącą awarii drabiny L42A-XS ze stycznia br. w Inowrocławiu. Szczegóły raportu nie zostały opublikowane. Firma przekazała również, że już w poniedziałek odbędzie się spotkanie w Komendzie Głównej PSP. Czy to zamknie sprawę?

Jak przekazał w opublikowanym dziś (piątek, 09.06) oświadczeniu polski oddział firmy Rosenbauer:

(…) zakończone zostały prace nad kompleksową analizą obejmującą incydent z drabiną L42A-XS w Inowrocławiu w dn. 30.01.2023 r.

Zgodnie z komunikatem:

Analiza obejmuje badania przeprowadzone przez Karlsruhe Institute of Technology oraz dodatkowe analizy poczynione przez Dekra, jak również odczyt z czarnych skrzynek urządzenia.

W komunikacie nie podano żadnych szczegółów poczynionych ustaleń, czy chociażby wniosków. Te w pierwszej kolejności zostaną pewnie przedstawione Komendantowi Głównemu PSP. Firma zaproponowała, bowiem Komendzie Głównej PSP spotkanie, na którym miałyby zostać omówione dalsze kroki w sprawie wypadku.

Spotkanie zostało zaplanowane na najbliższy poniedziałek (12.06). Czy na tym spotkaniu dojdzie do porozumienia obu stron? Czy chociażby przybliży ono obie strony do tego? Jak na razie nie wiadomo. Sporo może zależeć od wyników analiz jakie zleciło Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej. Przypomnijmy, że Centrum wyjaśnia sprawę złamania się przęseł drabiny z ramienia PSP. Te opracowania również nie są jeszcze znane.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP Inowrocław


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »