Ludkowo. Wyciek gazu z gazociągu wysokiego ciśnienia

16 zastępów strażackich skierowano do miejscowości Ludkowo w powiecie inowrocławskim. Doszło tam do rozszczelnienia się gazociągu wysokiego ciśnienia. Z okolicy ewakuowano 10 osób, zamieszkałych w kilku gospodarstwach. Sytuacja jest już opanowana.

Ludkowo. W piątkowe (9.06) przedpołudnie w miejscowości Ludkowo koło Inowrocławia doszło do rozszczelnienia się gazociągu wysokiego ciśnienia i wycieku gazu. Na miejsce zadysponowano 16 zastępów straży pożarnych, a także pogotowie gazowe i inne służby. Według wstępnych informacji miało tam dojść również do wybuchu. Jednak te informacje, na szczęście, nie potwierdziły.

Strażacy zabezpieczają miejsce wycieku. Wyznaczyli także strefę zagrożenia o promieniu 500 metrów. Ewakuowano 10 osób z 4 gospodarstw, które znajdują się w odległości do 300 metrów od miejsca wycieku. Według informacji strażaków, do wycieku doszło na odcinku położonym w ziemi, pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi.

Obecnie sytuacja jest już opanowana. Służby nadal pracują na miejscu. Gazownicy zamknęli już przepływ gazu na uszkodzonym odcinku. Trwa usuwanie awarii oraz ustalanie przyczyn rozszczelnienia się gazociągu. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych. W działania zaangażowano strażaków z powiatu inowrocławskiego i Bydgoszczy.

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: KW PSP Katowice


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »