Groźne wypadki z udziałem samochodów pożarniczych

W sobotę doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych z udziałem samochodów PSP. W miejscowości Sopieszyno koło Wejherowa wóz ratownictwa technicznego zderzył się z osobówką, z kolei na drodze S-10 na wysokości Zielonki pod Bydgoszczą auto osobowe uderzyło w tył wozu GBA.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 12:00 na drodze wojewódzkiej 224 w Sopieszynie w powiecie wejherowskim. Doszło tam do zderzenia lekkiego wozu specjalistycznego ratownictwa technicznego z JRG Wejherowo i auta osobowego. Dodatkowo wóz strażacki uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące osobówką. Strażacy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Do innego zdarzenia z udziałem wozu PSP doszło na drodze S-10 w okolicach Bydgoszczy. Strażacy z bydgoskiej czwórki działali wówczas przy zdarzeniu drogowym na wysokości miejscowości Zielonka. Samochód osobowy marki Nissan uderzył w bariery rozdzielające jezdnie. Gdy strażacy udzielali pomocy poszkodowanemu kierowcy, w tył samochodu GBA 2,5/24 Renault Midlum uderzyło inne rozpędzone auto. Strażacy pomogli kierującemu opuścić rozbity pojazd. Zarówno on, jak i kierowca nissana trafili pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Jak się okazało kierujący autem, które wjechało w wóz strażaków nie odniósł poważniejszych obrażeń. Strażacy również nie ucierpieli w tym zdarzeniu.

Wyjaśnianiem obu zdarzeń z udziałem samochodów PSP zajmują się policjanci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »