Ambulanse od lubelskiego Pogotowia dla OSP

Dwa ambulanse medyczne trafiły do jednostek OSP w Wojciechowie i Wólce Gościeradowskiej w woj. lubelskim. Samochody pochodzą z zasobów Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Mają wspierać druhów w działaniach przeciwepidemicznych, a także podczas większych akcji ratowniczych.

Ambulanse renault master mają po pięć, sześć lat. Do niedawna służyły zespołom ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Zostały zastąpione nowszymi pojazdami, co za tym idzie Pogotowiu są zbędne. Niebawem wejdą do służby w jednostkach OSP w Wojciechowie i Wólce Gościeradowskiej. Wczoraj (17.08), w obecności marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Pogotowie przekazało nieodpłatnie oba pojazdy. Wcześniej zostaną jednak dostosowane do potrzeb nowych właścicieli.

Ambulanse oprócz wyposażenia zamontowanego na stałe są wyposażone również w nosze z transporterem, krzesełko transportowe i deskę ortopedyczną. Teraz mają się w nich pojawić np. dodatkowe siedzenia. W dobie epidemii Covid-19 ambulanse mają służyć do transportu osób z ograniczoną mobilnością do punktów szczepień. Będą też wykorzystywane w działaniach ratowniczych przy poważniejszych zdarzeniach, a także jako wsparcie dla Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Ambulanse medyczne w jednostkach PSP, czy OSP nie są nowością. Jednak w ostatnich miesiącach – obowiązującego stanu epidemii – coraz częściej pojazdy wycofywane z pogotowia trafiają do strażaków. W kwietniu i maju jednostki OSP Warszawa-Wesoła i OSP Podolszyce zostały doposażone ambulansami przekazanymi przez stacje pogotowia ratunkowego z Warszawy i Płocka.

Fotografia nagłówkowa: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »