Auto wjechało w zamiatarkę. Kierujący bmw zginął

39-letni kierujący bmw zmarł na skutek obrażeń odniesionych w wyniku zderzenia z drogową zamiatarką. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem na trasie A-8 we Wrocławiu. Kierujący drugim pojazdem został przewieziony do szpitala

W środę (7.07) tuż po godzinie 23. wrocławskie służby przyjęły zgłoszenie o wypadku na autostradowej obwodnicy Wrocławia (AOW). Ze zgłoszenia wynikało, że osobowe bmw uderzyło w specjalistyczny pojazd zamiatarkę, która wykonywała prace porządkowe na lewym pasie jezdni. Zdarzenie miało miejsce na 22 kilometrze jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy. Dyżurny SKKM PSP we Wrocławiu skierował na miejsce zastępy z terenu miasta, także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego. Równocześnie, na miejsce ruszyli policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.

Ratownicy już po kilku minutach dotarli we wskazane miejsce. Widok jaki zastali był dramatyczny.

Z ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki BMW poruszając się lewym pasem jezdni uderzył w pojazd techniczny służb drogowych, którego pracownicy dokonywali czyszczenia nawierzchni – przekazał sierż. sztab. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Kierowca zamiatarki samodzielnie opuścił pojazd. Natomiast 39-letni kierujący bmw był uwięziony w swoim aucie, bez oznak życia. Przybyły na miejsce wypadku lekarz potwierdził zgon mężczyzny. Jak informuje policja, kierowca pojazdu służby drogowej został ranny, w wyniku czego został przewieziony do szpitala.

Policjanci i prokurator przystąpili do czynności, które pozwolą szczegółowo ustalić okoliczności i przyczyny wypadku. Strażacy wykonali dostęp sprzętem hydraulicznym do zakleszczonego w aucie kierowcy, po czym wydobyli ciało 39-latka z wraku bmw.

W działaniach ratowniczych udział brało 21 strażaków PSP z ośmiu zastępów. Na miejsce wypadku przybył zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu, brygadier Rafał Wąsek. Strażacy zakończyli pracę po godzinie 3:00 nad ranem.

Foto: bryg. Rafał Wąsek, kpt. Łukasz Markiewicz, KM PSP Wrocław (1-7); KMP Wrocław (8-10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »