Nowa SCANIA i rozbudowana remiza OSP w Ugoszczy

21 sierpnia 2021 r. w  Ugoszczy odbyła się uroczystość przekazania miejscowej jednostce OSP ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Scania z napędem 4×4 i zbiornikiem wody 5000 l połączona z otwarciem zmodernizowanej strażnicy.

W uroczystości udział wzięli m.in.:

  • st. bryg. Tomasz Siemiętowski – Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
  • p. Leszek Waszkiewicz – Starosta Powiatu Bytowskiego,
  • bryg. Dariusz Kaźmierczak – Komendant Powiatowy PSP w Bytowie,
  • dh Wojciech Megier – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bytowie,
  • p. Bogdan Ryś – Wójt Gminy Studzienice,
  • mieszkańcy gminy Studzienice oraz sympatycy ochrony przeciwpożarowej.

OSP w Ugoszczy jest pierwszą jednostką OSP z terenu powiatu bytowskiego, do której trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Koszt zakupu samochodu to blisko 1,1 mln zł, natomiast modernizacji remizy 300 tys. zł. Wsparcia finansowego przy realizacji tych inwestycji udzielili: MSWiA w ramach dotacji KSRG, NFOŚiGW, WFOŚiGW, Powiat Bytowski, Gmina Studzienice oraz sponsorzy.

Podczas uroczystości wręczono medale i odznaczenia zasłużonym druhom oraz członkom MDP, a także złożono podziękowania darczyńcom i sponsorom za pomoc w zwiększeniu poprawy bezpieczeństwa zarówno strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Ugoszczy wyjeżdżających do działań ratowniczo-gaśniczych, jak i społeczności lokalnej gminy Studzienice oraz powiatu bytowskiego. Natomiast Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wspólnie z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bytowie oraz Wójtem Gminy Studzienice wręczył Prezesowi OSP w Ugoszczy symboliczny klucz do bramy zmodernizowanej strażnicy. Kolejno jednocześnie ze Starostą Bytowskim przekazał kluczyki oraz dowód rejestracyjny od nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego kierowcy OSP.

Nowoczesny samochodów z wydajną autopompą oraz zbiornikiem wody o poj. 5000 l zwiększy wydajność jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu oraz przyczyni się do poprawy efektywności działań strażaków w terenie z ograniczonym dostępem do wody.  Natomiast rozbudowana remiza o dodatkowy boks garażowy zwiększy wygodę przechowywania specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz samochodu będących na wyposażeniu jednostki.

Strażakom ochotnikom z Ugoszczy składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy bezpiecznych powrotów z działań ratowniczo-gaśniczych.

Opracowanie: KP PPSP Bytów
Zdjęcia: OSP w Ugoszczy, Starosta Bytowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »