Białki Górne. Dwaj pasażerowie opla zginęli w zderzeniu z volkswagenem

Dwaj 34-letni mężczyźni zginęli w wypadku do jakiego doszło na skrzyżowaniu DK-48 z drogami lokalnymi w miejscowości Białki Górne koło Ryk w województwie lubelskim. W niedzielę wieczorem doszło tam do zderzenia osobówek marki opel i volkswagen. 4 osoby trafiły do szpitali.

Białki Górne. W niedzielę (10.09) tuż po 22:00 strażacy z Ryk w województwie lubelskim przyjęli zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej 48 na wysokości miejscowości Białki Górne. Na skrzyżowaniu z drogami lokalnymi zderzyły się dwa auta osobowe. Na miejsce zdarzenia wyjechały 2 zastępy PSP z ryckiej JRG. Skierowano tam również druhów z okolicznych jednostek OSP.

Po dojeździe pierwszych jednostek okazało się, że zderzyły się dwa samochody osobowe marki opel i volkswagen. W skutek zderzenia auta znalazły się poza jezdnią. Opel znajdował się w przydrożnym rowie na lewym boku, natomiast volkswagen pozostawał na poboczu. Jak ustalono autami podróżowało łącznie 6 osób.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku, ustabilizowali opla oraz wykonali dostęp do poszkodowanych i ewakuowali ich poza pojazdy. Wszyscy poszkodowani trafili pod opiekę ratowników Państwowego Ratownictwa Medycznego. Na miejsce wezwano również zespół HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowe. Konieczne było więc wyznaczenie i zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń na miejscu wypadku zginęli dwaj 34-letni pasażerowie opla astry. Kolejne cztery osoby – kierujących pojazdami i dwójkę pasażerów opla – przetransportowano do szpitali. Stan dwójki poszkodowanych określono jako ciężki, kolejne dwie osoby doznały lżejszych obrażeń.

Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że  kierujący osobowym oplem 31-letni mieszkaniec  powiatu ryckiego przewożąc czterech pasażerów, jadąc drogą podporządkowaną prowadzącą z Nowodworu w kierunku Białek Górnych wjechał na skrzyżowanie z drogą K-48, nie ustępując  pierwszeństwa przejazdu prawidłowo nadjeżdżającemu z prawej strony kierującemu osobowym volkswagenem – przekazała w poniedziałkowy (11.09) ranek asp. sztab. Agnieszka Marchlak z ryckiej policji.

Krajowa 48 po wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Ruch skierowano na lokalne drogi. W akcję ratowniczą zaangażowano 2 zastępy JRG PSP Ryki oraz jednostki OSP z Ułęża, Nowodworu, Trzcianek i Starego Bazanowa. Łącznie 30 strażaków.

Fotografia nagłówkowa: KPP Ryki


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »