Kołobrzeg. Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym na Dworcowej. 3 osoby ranne

Trzy osoby zostały ranne w wyniku wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dworcowej w Kołobrzegu. Do zdarzenia doszło we wtorek rano. Wskutek wybuchu doszło do pożaru. Zawaliły się także ściany działowe. Na miejscu pracowało 8 zastępów strażackich.

Kołobrzeg. Strażacy z KP PSP Kołobrzeg zostali powiadomieni we wtorek (12.09) tuż przed godziną 8:00 o pożarze do jakiego doszło w budynku wielorodzinnym przy ulicy Dworcowej. Na miejsce zadysponowano zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP i okolicznych OSP.

Po dojeździe na miejsce ratownicy ustalili, że doszło tutaj do wybuchu w jednym z mieszkań na drugim piętrze czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Najprawdopodobniej eksplodował gaz. W wyniku wybuchu doszło do pożaru, który objął kilka mieszkań tego budynku. Zniszczeniu uległo też kilka innych lokali, gdzie wybuch spowodował zawalenie się ścianek działowych, a z okien wyleciały szyby.

W celu dostania się do części mieszkań konieczne okazało się wykorzystanie drabiny mechanicznej. Strażacy ugasili pożar. Przeszukali też budynek. W trakcie działań ewakuowali z niego osiem osób. Kolejne dwadzieścia jeden zdołało go opuścić samodzielnie. Jak się okazało w wyniku wybuchu i pożaru poszkodowane zostały trzy osoby, mężczyzna i dwie kobiety. Wszystkich przetransportowano do szpitali. Najcięższych obrażeń doznał czterdziestoletni mężczyzna. Z rozległymi poparzeniami ciała drugiego i trzeciego stopnia do ośrodka specjalistycznego przetransportował go zespół HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych do pracy przystąpił inspektor nadzoru budowlanego. Oceni on stan budynku oraz czy mieszkańcy będą mogli powrócić do swoich lokali. Na razie jest to nie możliwe. Doraźną pomoc dla ewakuowanych zorganizowały władze miasta Kołobrzeg. Zapewniono im także wsparcie psychologa. Równocześnie trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wybuchu.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »