Nowe pojazdy i promesa dla stołecznej PSP przekazane

19 kwietnia 2023 roku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Maciej Wąsik wspólnie z Komendantem Głównym PSP gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem oraz Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Jarosławem Piotrowskim, wzięli udział w uroczystym przekazaniu samochodów dla warszawskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Sekretarzowi Stanu Panu Maciejowi Wąsikowi. Następnie odegrano Hymn Narodowy, podniesiono flagę państwową na maszt i przywitano zebranych gości.

Podczas zbiórki na terenie JRG nr 5 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy, akty przekazania oraz kluczyki do ciężkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, wręczono dowódcom Jednostek: JRG nr 3 – samochód GBA-Rt, JRG 4 – samochód GCBA, JRG 8 – samochód GBA oraz JRG 9 – samochód GCBA.

Podczas wydarzenia Sekretarz Stanu w MSWiA wraz z Komendantem Głównym PSP i Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim PSP przekazali również na ręce Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy st. bryg. Romana Krzywca promesę o wartości 2,5 mln zł na dofinansowanie remontów obiektów budowlanych i instalacyjnych KM PSP m.st. Warszawy.

Pan Maciej Wąsik zwracając się do zebranych na uroczystości powiedział:

Dziękuję strażakom za owocną służbę. Jestem przekonany, że ten sprzęt jest w bardzo dobrych rękach, będzie dobrze służył. Straż to formacja, która ma największe zaufanie społeczne. Macie także i moje zaufanie, możecie być o tym przekonani.

Głos zabrał również Komendant Główny PSP, który  w swojej wypowiedzi podkreślił:

Miasto stołeczne Warszawa to wiele wyzwań i wiele akcji, często bardzo trudnych. Na przestrzeni ostatnich czterech lat, licząc jeszcze rok 2023, do mazowieckiej straży trafiło i trafi blisko 30 nowych pojazdów i jak podkreślił minister Wąsik, niezmiernie ważna jest w tym zakresie ta synergia państwa i samorządu i za to bardzo dziękuję. Dziękuję strażakom za każdą służbę, za każdy dzień… Życzę, żeby św. Florian Was prowadził nie tylko w życiu zawodowym ale też osobistym.

Udział w wydarzeniu wzięli, m.in.:

  • Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Maciej Wąsik,
  • Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – generał brygadier Andrzej Bartkowiak,
  • Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Jarosław Piotrowski,
  • Komendant Miejski PSP m. st. Warszawy wraz z Zastępcami – st. bryg. Roman Krzywiec, bryg. Sławomir Sierpatowski, bryg. Piotr Gąska,
  • Ksiądz kapelan: mł. bryg. Jerzy Sieńkowski,
  • przedstawiciele władz m.st. Warszawy w tym:
    • Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy – Pan Tomasz Bratek,
    • Dyrektor Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa – Pan Michał Domaradzki.

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
Foto:  asp. Marcin Klecz


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »