Wałbrzych: Tragiczny wypadek w Zakładach Koksowniczych. Ofiary to strażacy

Dwie osoby zginęły, jedna została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło we wtorek na terenie Zakładów Koksowniczych „Victoria” w Wałbrzychu. Jak się okazało wszyscy poszkodowani byli strażakami PSP. Pełnili służbę w JRG 1 wałbrzyskiej komendy PSP.

Przed godziną 17:00 we wtorek (18.04) wałbrzyscy strażacy przyjęli zgłoszenie o wypadku na terenie Zakładów Koksowniczych „Victoria” w Wałbrzychu. W jednym z zakładowych obiektów doszło do zasypania trzech osób miałem węglowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 12 zastępów PSP i OSP z Wałbrzycha i okolicznych miejscowości. Skierowano tam również zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Jako pierwsi, do akcji przystąpili ratownicy z Zakładowej Służby Ratowniczej wałbrzyskiej koksowni. Następnie dołączyli do nich strażacy PSP. Gdy ratownicy dotarli do poszkodowanych okazało się, że jeden z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń. Trafił pod opiekę ratowników medycznych. U pozostałych poszkodowanych podjęto reanimację. Ponad godzinna akcja nie przyniosła jednak rezultatu. Obaj ponieśli śmierć na miejscu.

Jak ustalono, wszyscy trzej mężczyźni to pracownicy firmy zewnętrznej. Na terenie wałbrzyskich zakładów wykonywali prace wysokościowe. Jak przekazano, cała trójka to również strażacy Państwowej Straży Pożarnej. Na co dzień pełnili służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Wałbrzychu. Tragicznie zmarli mieli 35 i 40 lat. Kondolencje bliskim tragicznie zmarłych przekazał komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn tragicznego wypadku. Śledztwo w sprawie prowadzi wałbrzyska prokuratura.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »