Tragiczny wypadek w Starej Słupi. Zginęły 4 młode osoby

Cztery młode osoby zginęły w wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 751 w Starej Słupi koło Kielc. W poniedziałkowy wieczór doszło tam do zderzenia auta osobowego i ciężarówki. Droga w rejonie miejsca wypadku była zablokowana przez wiele godzin.

W poniedziałek (17.04) przed godziną 19:00 służby ratownicze z Kielc przyjęły zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej 751. Na wysokości Starej Słupi doszło do czołowego zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym. Do zdarzenia zadysponowano jednostki straży pożarnych z Kielc, powiatu kieleckiego i ostrowieckiego. Skierowano również zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Na miejscu ratownicy zastali samochód ciężarowy marki MAN, znajdujący się częściowo na poboczu jezdni i rozerwany wrak osobowego BMW. Fragmenty auta zostały rozrzucone po całej szerokości jezdni.

Jak ustalono, autem podróżowały cztery osoby – mieszkańcy powiatu ostrowieckiego – w młodym wieku: trzej mężczyźni w wieku 27 i 19 lat, a także 15-letnia dziewczyna. Dwie z nich zostały uwięzione w pojeździe. Obrażenia jakich doznali podróżujący autem nie dawały szans na ratunek. Kierowca ciężarowego MAN-a nie odniósł obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Ponadto strażacy osłonili miejsce tragedii parawanami.

Równocześnie z działaniami ratowniczymi, swoje czynności wykonywali policjanci. Ustalają oni wszelkie okoliczności i przyczyny wypadku. Wiadomo, że oba pojazdy jechały z przeciwnych kierunków. BMW wyjechało zza łuku jezdni. Kierujący autem najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas, wprost pod ciężarówkę. Do ustalenia pozostaje między innymi to, z jakimi prędkościami poruszały się pojazdy. Sądząc po zniszczeniach można przypuszczać, że prędkość BMW była znaczna.

Ruch na drodze wojewódzkiej przywrócono dopiero około godziny 5:00 we wtorek (18.04). Jeszcze dziś, na miejscu wykonywano kolejne czynności dochodzeniowe. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Fotografia nagłówkowa: KM PSP Kielce


Napisz do autora

2 myśli na temat “Tragiczny wypadek w Starej Słupi. Zginęły 4 młode osoby

 • 19 kwietnia 2023 o 13:00
  Permalink

  To jest droga nr 751 a nie 571 jak podajecie w nagłówku.

  Odpowiedz
  • 20 kwietnia 2023 o 11:03
   Permalink

   Rzeczywiście. Omyłka pisarska i już poprawiamy

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »