Przęsławice. Tragiczna czołówka dwóch ciężarówek. Kierowcy zginęli w płomieniach

Na krajowej pięćdziesiątce w miejscowości Przęsławice koło Grójca doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Oba pojazdy stanęły w płomieniach, kierowcy zginęli na miejscu. W akcji ratowniczo-gaśniczej wzięło udział 12 zastępów straży pożarnych.

Przęsławice gm. Pniewy. We wtorek (31.10) tuż po godzinie 5:00 strażacy z Grójca w województwie mazowieckim przyjęli zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 50. W miejscowości Przęsławice (odcinek Mszczonów-Grójec) czołowo zderzyły się dwa zestawy pojazdów, w tym ciągnik siodłowy z naczepą typu cysterna i ciągnik siodłowy z naczepą do przewozu materiałów sypkich. W skutek zderzenia pojazdy stanęły w ogniu. Na miejsce skierowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej i okolicznych jednostek OSP.

Gdy pierwsze jednostki straży dotarły na miejsce, obie szoferki były całkowicie zajęte ogniem. Płomienie zajęły też częściowo obie naczepy. Ratownicy przystąpili do akcji gaśniczej podając kilka prądów środków gaśniczych. Po stłumieniu ognia dostali się do kabin obu pojazdów, gdzie znaleźli zwłoki kierujących pojazdami.

Obecnie pożar jest już ugaszony. Trwają czynności dochodzeniowo-śledcze, których celem jest ustalenie szczegółowych okoliczności i przyczyn tragedii. Krajowa pięćdziesiątka w rejonie miejsca wypadku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do wczesnego popołudnia.

Według informacji przekazywanych przez grójeckich strażaków, w akcji ratowniczo-gaśniczej uczestniczyło 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i okolicznych ochotniczych straży pożarnych.

Foto: KP PSP Grójec (1-3), KPP Grójec (4-6)


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »