Wypadek z udziałem strażaków wrocławskiej „trójki”. 3 osoby poszkodowane

Trzy osoby, w tym dwaj strażacy i kierowca samochodu dostawczego, ucierpiały w wyniku zdarzenia, do którego doszło nad ranem we Wrocławiu. Na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ulicą Bardzką zderzyły się wóz bojowy PSP i auto dostawcze. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Strażacy z Wrocławia odebrali w piątek (23.12) około godziny 5:00 alarm pożarowy z systemu monitoringu w jednym z hoteli na terenie miasta. Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy PSP, w tym samochód GCBA JRG-3 z dwuosobową załogą. W drodze na miejsce zgłoszenia zastęp ten uczestniczył w zdarzeniu drogowym z innym pojazdem.

Do tego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ulicą Bardzką. Wedle wstępnych ustaleń strażacy z JRG-3 poruszali się alarmowo aleją Armii Krajowej w kierunku ulicy Wyścigowej. Na skrzyżowaniu z ulicą Bardzką ciężki mercedes actros zderzył się z autem dostawczym do przewozu pieczywa. W wyniku zderzenia wóz straży pożarnej przewrócił się na lewy bok. Z kolei dostawczak uderzył w sygnalizator świetny. Ruch na skrzyżowaniu został zablokowany.

W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby, w tym kierujący autem dostawczym, a także dwaj strażacy. Wszyscy zdołali samodzielnie opuścić pojazdy. Zespoły ratownictwa medycznego przewiozły ich do szpitala. Skończyło się na niegroźnych obrażeniach. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn zdarzenia. Ruch na skrzyżowaniu przywrócono przed południem. Samochód PSP, który brał udział w zdarzeniu to 12-letni GCBA 8,4/50 zabudowany w 2009 roku przez firmę GERMAZ na podwoziu Mercedes-Benz Actros 3344.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »