Wybuch gazu w Sędzińcu

W środę 19-go kwietnia o godzinie 19:49 straż pożarna w Pile otrzymała zgłoszenie z informacją o wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym w miejscowości Sędziniec gm. Wysoka.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów potwierdzono znaczne zniszczenia budynku mieszkalnego, w którym w momencie wybuchu przebywało 10 osób. Wszystkie osoby znajdowały się poza obiektem, na gruzowisku pozostawał mężczyzna, który częściowo przygnieciony był elementami konstrukcyjnymi zburzonego budynku. W wyniku zdarzenia doszło do również do pożaru.

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu pierwszej pomocy, wydobyciu osoby poszkodowanej i jednoczesnym gaszeniu pożaru. Poszkodowane zostały 4 osoby, które sukcesywnie przekazywano dojeżdżającym na miejsce kolejnym zespołom ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Poznania oraz zespół dronowy. Zniszczony budynek został sprawdzony przy użyciu specjalistycznego sprzętu, do obiektu wpuszczono również dwa psy ratownicze. Nie stwierdzono obecności innych osób.

W działaniach udział brało 25 zastępów straży pożarnych, w tym 76 strażaków, 8 zespołów ratownictwa medycznego, w tym śmigłowiec LPR, Policja, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne.

Opracowanie & zdjęcia: mł. bryg. Paweł Kamiński


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »