Bobrowniki DK-70. 4 ofiary czołowego zderzenia dwóch samochodów

Czterej mężczyźni w wieku 24-41 zginęli we wczorajszym wypadku koło miejscowości Bobrowniki na DK-70 pod Łowiczem. W poniedziałkowe popołudnie doszło tam do czołowego zderzenia busa z samochodem ciężarowym. Ofiary to pasażerowie busa. Do szpitali przetransportowano kolejne 3 osoby.

Bobrowniki DK-70. W poniedziałek (10.06) około godziny 15:45 strażacy z Łowicza otrzymali informację o wypadku na DK-70 w miejscowości Bobrowniki. Na dziesiątym kilometrze tej trasy zderzyły się czołowo bus przewożący pasażerów i ciągnik siodłowy z naczepą. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy ratowniczo-gaśnicze PSP z JRG w Łowiczu oraz jednostki OSP Bobrowniki, Nieborów i Dzierzgów. Łódzkie pogotowie skierowało tam również cztery zespoły PRM z Łowicza i Skierniewic. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wysłało tam dwie załogi HEMS z Łodzi, a także Warszawy.

Gdy pierwsze jednostki ratownicze dojechały na miejsce wypadku okazało się, że w zdarzeniu poszkodowanych zostało siedem osób, kierujący samochodami i pięciu pasażerów busa. Samochody znajdowały się poza jezdnią. Naczepa ciężarówki, stając w poprzek jezdni, zablokowała oba pasy ruchu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku, a także zajęli się udzielaniem niezbędnej pomocy poszkodowanym. Konieczne okazało się wykonanie dostępu i ewakuacja osób podróżujących busem.

Okazało się wówczas, że obrażenia jakich doznali czterej mężczyźni w przedziale wiekowym 24-41 lat podróżujący busem marki volkswagen okazały się śmiertelne. Dwóch innych pasażerów tego auta oraz kierowcę zestawu przetransportowano do szpitali. Najciężej rannego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem LPR do centrum urazowego jednego z łódzkich szpitali. Natomiast kolejne dwie osoby z lżejszymi obrażeniami przetransportowano do SOR szpitali w Skierniewicach i Sochaczewie.

Po zakończeniu działań ratowniczych do pracy przystąpili dochodzeniowcy, którzy pod nadzorem prokuratora zabezpieczali materiał dowodowy, który pozwoli na ustalenie okoliczności i przyczyn powstania wypadku. Według nieoficjalnych ustaleń mediów kierujący jednym z pojazdów miał zasnąć za kierownicą. Jego samochód zjechał na przeciwny pas, a następnie doprowadził do czołowego zderzenia.

W działaniach uczestniczyło 8 zastępów strażackich. Na miejsce przyjechał zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Łowiczu, a także grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. Na czas, prowadzonych wiele godzin, działań ruch w rejonie miejsca tragedii kierowano na wyznaczone objazdy.

Fotografia nagłówkowa: KW PSP Łódź


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »