Kutno. Pożar w zakładzie produkującym chemię samochodową

Gęsty, czarny dym spowił o poranku Kutno w województwie łódzkim. Wszystko za sprawą dużego pożaru w zakładzie zajmującym się produkcją chemii samochodowej przy ulicy Sklęczkowskiej. Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków z 24 zastępów straży pożarnych.

Kutno. Kilka minut przed godziną 8:00 w środę (24.05) strażacy z Kutna przyjęli zgłoszenie o pożarze w jednym z zakładów przy ulicy Sklęczkowskiej w tym mieście. Na miejsce udały się zastępy strażaków.

Jak ustalono pożar wybuchł w jednej z hal zakładu, który zajmuje się produkcją środków chemicznych stosowanych w samochodach. Zapaliło się kilkadziesiąt tysiąclitrowych pojemników wypełnionych rozpuszczalnikami. Ogień zajął również halę o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych.

Do walki z ogniem skierowano kolejne jednostki straży pożarnych. Łącznie 24 pojazdy i ponad 60 strażaków. Ściągnięto m.in. kontenery z zapasem proszku gaśniczego. Przed godziną 10. udało się opanować sytuację i pożar już nie rozprzestrzenia się. Obecnie strażacy dogaszają i rozgarniają pogorzelisko. Specjaliści od ratownictwa chemicznego zbierają rozlane chemikalia. Działania te mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru na kolejne obiekty zakładu. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »