Charytatywna wyprawa strażaków na Dach Europy

Połączyła ich pasja do gór i wspólny cel – niesienie pomocy potrzebującym. Już za kilka dni, Adrian, Paweł i Robert wyruszą na Mont Blanc – najwyższy szczyt w Europie. Wszystko po to, aby wesprzeć Fundację Dorastaj z Nami, która pomaga dzieciom bohaterów poległych na służbie.

W dniach 1 – 7 lipca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Inicjatorem wyprawy jest mł. asp. Adrian Socha, pochodzący z Podkarpacia strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie, strażak ochotnik, pasjonat gór i fotografii. Chce połączyć miłość do zdobywania górskich szczytów z możliwością niesienia pomocy potrzebującym, związanym między innymi z wykonywanym przez niego zawodem.

Chciałbym, aby nasza wyprawa niosła ze sobą dużo dobra, dlatego wybrałem Fundację Dorastaj z Nami, wspierającą dzieci, których rodzice zostali poszkodowani lub stracili życie podczas pełnienia służby – podkreśla mł. asp. Adrian Socha. – Fundacja skupia się przede wszystkim na edukacji swoich podopiecznych, co jest dla nich inwestycją na przyszłość.

Ostatnie pół roku upłynęło pod znakiem przygotowań – szereg formalności, rezerwacja miejsc na wyprawę, opracowanie planu wyjazdu, wspinaczki, wszystkie kwestie związane z logistyką i przede wszystkim treningi kondycyjne, w których ogromną rolę odegrały treningi strażackie.

Tak wymagająca wyprawa nie obędzie się bez zgranego zespołu. Do Adriana dołączył także Paweł Tylka – obecnie mieszka w Krakowie, ale większość życia spędził we Francji. Ma polskie (a nawet góralskie!) korzenie i to dzięki nim, jak sam uważa, stał się pasjonatem gór, które odwiedza co drugi weekend.

Góry są piękne, ale też niebezpieczne. Często je porównuję do życia, dlatego tak często do nich wracam. To dla mnie miejsce przemyśleń, mój moment wyciszenia. Na codzień pasjonuje się rownież muzyką pod każdą postacią. Śpiewam, gram na instrumencie, komponuję. Dziele moje dwie pasje z przyjaciółmi i staram się je realizować razem z nimi.

Trzecim członkiem ekipy jest Robert Goławski – podchorąży drugiego roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i miłośnik sportu.

Prowadzę aktywny tryb życia. Lubię podróżować i poznawać nowe kultury. Od wczesnej młodości trenuję chód sportowy. W tej konkurencji jestem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz reprezentowałem Polskę na arenie międzynarodowej. Często uczestniczę w różnych zawodach sportowych w tym biegach charytatywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »