Dolny Śląsk. Płonęła hala produkcyjna w zakładach mięsnych

W czwartkowe popołudnie doszło do pożaru w hali produkcyjnej zakładów mięsnych w miejscowości Ujeździec Mały koło Trzebnicy na Dolnym Śląsku. W kulminacyjnym momencie działania prowadziło ponad 30 zastępów straży pożarnych. Pożar opanowano w godzinach wieczornych.

W czwartek (20.10) o godzinie 15:36 strażacy z Trzebnicy otrzymali zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej w zakładach mięsnych w Ujeźdźcu Małym. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce ustalono, że ogień pojawił się w hali o wymiarach 200 metrów na 50 metrów i wysokości 15 metrów.

Źródło ognia znajdowało się w przestrzeni międzystropowej. Pracownicy hali opuścili ją jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Działania gaśnicze prowadzono również z wysokości wykorzystując podnośniki i drabiny mechaniczne. W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 36 zastępów straży pożarnych. Jednostki zadysponowano z sześciu powiatów: trzebnickiego, wrocławskiego, milickiego, oleśnickiego, średzkiego, wołowskiego. Obecna była również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzki PSP we Wrocławiu oraz komendant powiatowy PSP w Trzebnicy.

Źródło ognia w międzystropiu zlokalizowano około 22. W godzinach nocnych trwało jeszcze dogaszanie i oddymianie budynku. Teraz trwa szacowanie strat i wpływu pożaru na działalność firmy. Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Żadna z osób przebywających na terenie zakładu nie odniosła obrażeń.

Foto: bryg. Marek Hajduk/KW PSP Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »