Dźwig w Kanale Gliwickim w Kędzierzynie-Koźlu [foto/film]

Wczoraj o godzinie 9:23 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu otrzymało zgłoszenie o przewróconym żurawiu samojezdnym w Kanale Gliwickim przy Śluzie Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu.

Do zdarzenia doszło podczas prac przy wiadukcie kolejowym przebiegającym nad kanałem. 60 żuraw znajdował się na barce. W trakcie przenoszenia jednego z elementów konstrukcji wiaduktu zsunął się do kanału. Na miejsce skierowano zastępy z JRG 2 Kędzierzyn-Koźle. Ich zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wykluczenie wycieku substancji ropopochodnych z pojazdu, który w znacznej części został zatopiony w wodzie.

Strażacy stwierdzili, że do wycieków nie doszło. Potwierdzili również, że w wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Operator żurawia, w chwili zdarzenia znajdował się w kabinie pojazdu. Zdołał jednak ją opuścić z pomocą innych pracowników.

Na pomoc zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego „Brzeg”. Specjaliści mieli dokonać oceny możliwości wydobycia żurawia z wody. Ponadto, zabezpieczyli przewrócony żuraw przed dalszym przemieszczaniem się, odcięli ładunek od zawiesia żurawia i wydobyli zblocze pojazdu na skarpę brzegu kanału.

Foto: KP PSP Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »