Florianki. Duży pożar dziewiarni. Ucierpiały dwie osoby

Z pożarem zakładu dziewiarskiego w miejscowości Florianki walczyli w sobotnie popołudnie strażacy z powiatu zgierskiego. W akcję zaangażowano 17 zastępów PSP i OSP. Po około dwóch godzinach pożar był już opanowany. Poszkodowane zostały dwie osoby, które zemdlały pod wpływem emocji.

Florianki. W sobotę (8.07) około godziny 13. strażacy ze Zgierza pod Łodzią odebrali zgłoszenie o pożarze zakładu dziewiarskiego w miejscowości Florianki. Na miejsce błyskawicznie udały się zastępy miejscowej JRG oraz okolicznych jednostek ochotniczych.

Po dojeździe pierwszych jednostek na miejsce ustalono, że płonie budynek magazynowy o wymiarach 22x15x4 metry. Pożarem objęty jest magazyn, a także dwie wiaty oraz linia produkcyjna z maszynami. W tym momencie w płonących obiektach nie było ludzi. Mimo to dwie osoby zostały poszkodowane. Jak przekazano później osoby te zemdlały pod wpływem emocji.

Działania gaśnicze prowadzono głównie z zewnątrz. Strażacy zabezpieczeni aparatami powietrznymi podawali prądy wody w natarciu na zajęte pożarem obiekty. Po godzinie 15. pożar był już zlokalizowany. Strażacy przez kilka kolejnych godzin kontynuowali dogaszanie i przeszukiwanie pogorzeliska.

W akcję gaśniczą zaangażowano ogółem 17 zastępów PSP i ochotniczych straży pożarnych. Na miejscu pracowali strażacy zawodowi ze Zgierza, a także ochotnicy z Chociszewa, Orłej, Ozorkowa, Parzęczewa, Ustronia i Zgierza. Obecne były również grupy operacyjne PSP z KP PSP w Zgierzu i KW PSP Łódź.

Trwa szacowanie strat pożarowych, a także ustalanie okoliczności i przyczyn pojawienia się ognia.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP Zgierz


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »