Gdańsk. Dacia zakleszczona między słupem a tramwajem. W aucie uwięziony kierujący

Kierujący osobową dacią został ranny w wyniku zderzenia jego auta z tramwajem. Do tego groźnego zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie na ulicy Warszawskiej w Gdańsku. Po zderzeniu pojazdów dacia została zakleszczona między tramwajem a słupem. Kierowcę z auta wydobyli strażacy.

Gdańsk. Przed godziną 11:00 w piątek (08.03) strażacy z KM PSP w Gdańsku przyjęli zgłoszenie o wypadku na torowisku tramwajowym na ulicy Warszawskiej. Zdarzenie miało miejsce na pętli Ujeścisko. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 6 i JRG 1 KM PSP w Gdańsku. Skierowano tam również zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce wypadku zastali auto osobowe marki Dacia owinięte z prawej strony na słupie trakcji tramwajowej. Z drugiej zaś strony auto było zakleszczone przez częściowo wykolejony tramwaj. W dacii znajdował się uwięziony kierujący. Pasażerowie pojazdu szynowego zdołali samodzielnie opuścić pojazd, nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Interwencja strażaków polegała w szczególności na wykonaniu dostępu do zakleszczonego we wraku dacii kierującego, co w zastanych warunkach nie było zadaniem łatwym. Ratownicy wykorzystali do tego m.in. posiadane narzędzia hydrauliczne. Po zabezpieczeniu medycznym poszkodowanego ewakuowano z pojazdu. Według relacji strażaków mężczyzna był przytomny, z objawami wstrząsu. Zespół PRM po udzieleniu niezbędnej pomocy przetransportował go do szpitala.

Dalsze czynności były związane z wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn wypadku, jak również uprzątnięciem jego skutków. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że kierujący dacią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu. Przed godziną 15:00 pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały usunięte.

Fotografia nagłówkowa: JRG 6 KM PSP Gdańsk


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »