Hadle Szklarskie. Pożar suszarni drewna, w akcji 100 strażaków

Około stu strażaków z dwudziestu czterech zastępów państwowej i ochotniczych straży pożarnych walczy z pożarem suszarni drewna w województwie podkarpackim. Do zdarzenia doszło nad ranem na terenie tartaku w miejscowości Hadle Szklarskie w powiecie przeworskim. Trwa dogaszanie pożaru.

Hadle Szklarskie. Około godziny 4:20 w czwartek (29.02) przeworscy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze na terenie tartaku w miejscowości Hadle Szklarskie. Na miejsce udały się zastępy PSP z przeworskiej Komendy Powiatowej oraz zadysponowano okoliczne OSP. Strażacy, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zastali mocno rozwinięty pożar, który obejmował już trzy budynki z tarcicą. Ratownicy przystąpili więc do działań gaśniczych, a także zadysponowali dodatkowe zastępy strażackie.

Działania gaśnicze pozwoliły na opanowanie pożaru już w godzinach porannych. Budynki, a także znajdujące się w nich maszyny i urządzenia spłonęły. Obecnie trwa dogaszanie zarzewi. Na miejscu cały czas pracują dwadzieścia cztery zastępy PSP i OSP – około stu strażaków. Obecna jest m.in. strażacka cysterna z jednostki PSP w Sanoku. Strażacy zorganizowali również zasilanie w wodę z okolicznych źródeł.

Swoje czynności na miejscu wykonują również funkcjonariusze przeworskiej policji. Zabezpieczają teren działań i wspierają pracę strażaków. Po zakończeniu akcji gaśniczej zajmą się wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn powstania pożaru. Na obecną chwilę nie ma informacji o ofiarach i osobach poszkodowanych. Działania strażaków mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Foto: KP PSP Przeworsk


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »