Jelenia Góra. Pożar stolarni z warsztatem. W środku były butle z acetylenem

Trzynaście zastępów KM PSP Jelenia Góra i okolicznych OSP walczyło z pożarem budynku produkcyjno-magazynowego przy ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze. Ogień pojawił się tam we wtorek około południa. Mimo starań strażaków budynek spłonął doszczętnie, nie ma osób poszkodowanych.

Jelenia Góra. We wtorek (02.04) około południa strażacy z KM PSP Jelenia Góra zostali powiadomieni o pożarze budynku przy ulicy Wiejskiej. Płonął budynek, w którym mieści się stolarnia i warsztat samochodowy. Na miejsce wysłano zastępy PSP z jednostek ratowniczo-gaśniczych jeleniogórskiej komendy miejskiej. Wysłano tam również druhów z okolicznych OSP.

Gdy ratownicy dojechali na miejsce pożar był już w fazie znacznego rozwoju. W całości obejmował m.in.  konstrukcję dachu budynku. Ratownicy skupili się na działaniach w natarciu na pożar, a także obronie pomieszczenia, w którym znajdowały się butle z acetylenem i innych zagrożonych obiektów. Przeprowadzili również ewakuację mienia, które można było wynieść z budynków.

Na miejsce zadysponowano również kolejne jednostki strażaków. W akcji wykorzystano strażackie wysięgniki oraz cysternę. Wszystkie osoby, które w chwili powstania pożaru znajdowały się w zagrożonych obiektach zdołały je samodzielnie opuścić jeszcze przed przyjazdem jednostek straży pożarnych. Nie było osób poszkodowanych.

Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy zajęli się rozbiórką konstrukcji, która powodowała dodatkowe zagrożenia dla uczestników akcji i innych osób. Następnie kontynuowano dogaszanie i przeszukiwanie obiektu. Mimo szybkiej reakcji strażaków budynek, w którym powstał pożar spłonął doszczętnie. Gwałtownemu rozwojowi pożaru sprzyjały panujące wówczas warunki pogodowe, a w szczególności silny i porywisty wiatr. Nie dopuszczono natomiast do rozprzestrzenienia się pożaru na inne zagrożone budynki mieszkalne, produkcyjno-magazynowe i inne mienie.

W kilkugodzinną akcję zaangażowano ogółem 13 zastępów PSP i OSP z Jeleniej Góry i okolic. Na miejscu pracowali też funkcjonariusze jeleniogórskiej Policji i Straży Miejskiej. Obecni byli także pracownicy MPGK i PCZK.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Jelenia Góra


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »