#KartkaOdStrazaka dla dzieci z oddziałów hematoonkologii

1 czerwca – Dzień Dziecka – już za niespełna miesiąc. W tym dniu żadne dziecko nie powinno być smutne, samotne. Fundacja DKMS organizuje akcję pod hasłem Kartka na Dzień Dziecka. W ramach akcji powstała inicjatywa #KartkaOdStrazaka.

Fundacja DKMS od wielu lat prowadzi rejestrację i bank dawców szpiku kostnego. Swoim działaniem wspiera osoby chore na białaczkę. Pod jej opieką są również dzieci. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka fundacja organizuje akcję Kartka na Dzień Dziecka. W ramach akcji, w środowisku strażackim powstała również inicjatywa pod hasłem #KartkaOdStrazaka. Już włączyła się w nią Komenda Główna PSP oraz jednostki terenowe Państwowej Straży Pożarnej.

Akcja skierowana jest do wszystkich strażaków – zawodowych i ochotników. Zachęcamy strażaków, wszystkich formacji do wykonania kartek, bądź laurek z życzeniami skierowanymi do małych pacjentów. Własnoręcznie wykonane kartki należy wysłać do 17 maja na adres: Fundacja DKMS, ul. Altowa 6/9, 02-386 Warszawa. Koniecznie z dopiskiem: „kartka na Dzień Dziecka”. Co ważne, kartki wraz z drobnymi upominkami będą dostarczone do małych pacjentów z siedmiu ośrodków hematoonkologii w Polsce. Trafią one losowo do dzieci, które mają od kilku do kilkunastu lat, więc powinny być dość uniwersalne.

Im więcej kartek przygotujemy, tym więcej radości sprawimy małym pacjentom. Organizatorzy akcji zwracają również uwagę, aby nie dodawać niczego do kartek. Mogłoby to utrudniać ich przekazywanie na oddziały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »