Tragiczny wypadek na obwodnicy Leżajska

27-letni kierujący audi zginął w wypadku do jakiego doszło wczoraj na obwodnicy Leżajska. Późnym popołudniem jego auto zderzyło się z autocysterną. Ciężarówka przewróciła się tarasując drogę i stanęła w płomieniach. Droga krajowa 77 w pobliżu miejsca zdarzenia wciąż jest nieprzejezdna.

Przed godziną 18. w środę (5.05) na obwodnicy Leżajska, w ciągu drogi krajowej 77, doszło do tragicznego w skutkach wypadku, z udziałem auta marki Audi oraz ciągnika siodłowego z cysterną.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka cysterną, przewożącą paliwo. W wyniku zderzenia ciężarówka przewróciła się na bok i stanęła w płomieniach – poinformowała podkarpacka policja.

Na miejsce zadysponowano 14 zastępów PSP i OSP, w tym SGRChem-Eko z JRG w Nowej Sarzynie. Strażacy zajęli się ugaszeniem płonącego zestawu, a także wykonaniem dostępu i ewakuacją kierującego autem osobowym. Kierowca ciężarówki zdołał wydostać się z kabiny, zanim ogarnęły ją płomienie. Jak ustalono, cysterną przewożono 22 tys. litrów oleju napędowego.

W wyniku odniesionych obrażeń, na miejscu zginął 27-letni kierujący autem osobowym. Z kolei 55-letni kierowca zestawu został zabrany do szpitala na badania. Jak się okazało, nie doznał poważniejszych obrażeń, był trzeźwy.

Po zakończeniu działań gaśniczych i czynności prokuratorskich, strażacy z Nowej Sarzyny zajęli się zebraniem oleju napędowego, który ze zniszczonej cysterny przedostał się do rowu. Prowadzono również prace związane z postawieniem ciężarówki na koła. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległa również nawierzchnia drogi krajowej. Odcinek DK-77 w rejonie miejsca zdarzenia jest nadal nieprzejezdny.

Foto: KW PSP Rzeszów, KWP Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »