Gdańsk. Ciężarówka przebiła bariery i spadła z wiaduktu

Około 30-letni kierowca samochodu betonomieszarki zginął w wypadku, do którego doszło w środowe popołudnie w Gdańsku. Kierowany przez niego pojazd spadł z wiaduktu przy alei Sucharskiego na torowisko. Na miejscu pracowało pięć zastępów PSP, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Gdańsk” oraz oficer operacyjny.

W środę (26.10) około 15:40 służby ratownicze w Gdańsku otrzymały zgłoszenie o wypadku na wiadukcie przy alei Sucharskiego (zjazd na ulicę Elbląską). Wedle informacji samochód typu betonomieszarka zjeżdżając z wiaduktu, na łącznicy przerwał bariery ochronne i spadł na torowisko kolejowe.

Na miejsce udały się zastępy PSP z JRG 2, SGRT „Gdańsk” z JRG 1 oraz oficer operacyjny miasta. Skierowano również jednostki policji i zespół ratownictwa medycznego. O wypadku powiadomione zostały także służby PKP. Po przybyciu ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali również dostęp do uwięzionego w pojeździe kierowcy. Jego życia nie udało się jednak uratować. Około 30-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Po zakończeniu działań ratowniczych do pracy przystąpili policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przyczyny wypadku. Działania służb trwały jeszcze w późnych godzinach wieczornych. Przez cały ten czas ruch drogowy, jak również kolejowy w rejonie miejsca wypadku był bardzo utrudniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »