Nowy samochód w OSP Kalisz-Lis [FOTO, WIDEO]

Ochotnicza Straż Pożarna Kalisz-Lis od kilku dni posiada na wyposażeniu nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault D16 Range. Zabudowę wykonała firma PS Szczęśniak z Bielska-Białej. Wóz kosztował blisko 800 tys. złotych.

Pod koniec listopada Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu-Lisie odebrała fabrycznie nowy, średni wóz ratowniczy na podwoziu Renault D16 Range z napędem 4×4 i silnikiem o mocy 280KM. Samochód kosztował blisko 800 tys. złotych. Zakup tego pojazdu był możliwy dzięki dotacji celowej Miasta Kalisza w kwocie 516 000,00 zł, dotacji WFOŚiGW w Poznaniu – 260 000,00 zł oraz środkom własnym jednostki (głównie dzięki darowiznom druhów w kwocie 22 270,00 zł).

Pojazd został zabudowany przez firmę Szczęśniak z Bielska-Białej. Wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów, 300-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy i autopompę o wydajności 2850 l/min przy ciśnieniu 8 bar, a także sprzęt gaśniczy i specjalistyczny sprzęt ratowniczy wykorzystywany w działaniach z zakresu ratownictwa technicznego, wodnego, poszukiwawczego i wysokościowego.

Samochód w jednostce będzie pełnił funkcję pierwszego rzutu.

Fotorelacja: OSP Kalisz-Lis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »