Kielce. Tragiczny pożar altany. W zgliszczach znaleziono trzy ciała

Trzy osoby poniosły śmierć w nocnym pożarze altany na terenie ogródków działkowych przy ul. Leśniówka w Kielcach. Na miejscu pracowały trzy zastępy strażackie. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn pożaru. Policjanci ustalają również tożsamość ofiar.

Kielce. Tuż przed północą z piątku na sobotę (7/8.07) strażacy z Kielc przyjęli zgłoszenie o pożarze altany na terenie ogródków działkowych przy ulicy Leśniówka. Na miejsce udały się trzy zastępy KM PSP Kielce. Jak się okazało płonęła drewniana altana działkowa. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Konstrukcja spłonęła jednak doszczętnie.

Po ugaszeniu pożaru ratownicy przeszukali zgliszcza. Wówczas natrafili na zwęglone ciała trzech osób. Ich tożsamość nie jest obecnie znana. Wstępne ustalenia wskazują, że mogą to być zwłoki mężczyzn, ale nie jest to jeszcze potwierdzone. Po zakończeniu akcji gaśniczej do pracy przystąpili policyjni dochodzeniowcy i prokurator.

Obecnie miejsce pożaru jest zabezpieczone. Na sobotę (8.07) zaplanowano czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Jego ustalenia będą istotne w kwestii ustalenia okoliczności i przyczyn powstania pożaru. Jedną z bardziej prawdopodobnych przyczyn powstania tego pożaru jest zaprószenie ognia.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »