Brzeziny. Tragiczne zderzenie aut na przejeździe kolejowym koło Morawicy

58-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu w wypadku z udziałem czterech aut w rejonie przejazdu kolejowego. Do wypadku doszło wczoraj po południu w miejscowości Brzeziny koło Morawicy pod Kielcami. Ranni zostali kierujący dwoma pojazdami.

Brzeziny. W czwartek (6.07) po godzinie 18:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku w miejscowości Brzeziny koło Morawicy pod Kielcami. Do zdarzenia z udziałem czterech aut doszło w rejonie przejazdu kolejowego przy ulicy Radkowickiej w Brzezinach. Na miejsce zadysponowano strażaków PSP z kieleckich jednostek ratowniczo-gaśniczych oraz zastępy OSP z Morawicy, Brzezin, Radkowic i Woli Murowanej. Skierowano tam również zespoły ratownictwa medycznego, w tym zespół HEMS LPR i policjantów.

Strażacy po przybyciu na miejsce wypadku zastali cztery rozbite auta osobowe: chevrolet, opel corsa, renault i kia. Zabezpieczyli miejsce wypadku oraz zajęli się wykonaniem dostępu i ewakuacją dwóch kierujących, uwięzionych w swoich pojazdach. We współpracy z ratownikami zespołów pogotowia ratunkowego udzielali również pomocy uczestnikom zdarzenia. Wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce do lądowania dla śmigłowca LPR. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono dwójkę uczestników zdarzenia. Kierujący oplem 58-latek poniósł śmierć na miejscu.

Policja, pod nadzorem prokuratora ustala teraz okoliczności i przyczyny wypadku.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż 43-latek kierujący chevroletem jechał od strony Morawicy, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w opuszczone rogatki na przejeździe i zderzył się czołowo z oplem corsą. Opel z kolei siłą uderzenia uderzył w renaulta i kia stojące za nim – informuje Radio Kielce, cytując wypowiedź rzeczniczki kieleckiej policji, Małgorzaty Perkowskiej-Kiepas.

W czasie prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej 763 był zablokowany. W kilkugodzinnej akcji uczestniczyło 5 zastępów PSP z jednostek KM PSP Kielce i 4 jednostki OSP.

Fotografia nagłówkowa: Fb/OSP w Brzezinach


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »