Stanowice. Poranny pożar składowiska pod Gorzowem Wielkopolskim

15 zastępów straży pożarnych brało udział w gaszeniu pożaru, jaki w sobotni poranek wybuchł w miejscowości Stanowice koło Gorzowa Wielkopolskiego. Paliło się składowisko w zakładzie zajmującym się utylizacją akumulatorów.

Stanowice. W sobotę (8.07) przed godziną 5:00 strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego odebrali zgłoszenie o pożarze w zakładzie utylizacji akumulatorów. Zapaliło się składowisko akumulatorów. Na miejsce skierowano zastępy ratowniczo-gaśnicze PSP z Gorzowa i okolicznych jednostek OSP. Wyjechała tam również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

Jak się okazało na miejscu palą się akumulatory składowane w hali, a także na zewnątrz niej. Ogień rozprzestrzenił się również na składowane w pobliżu dwustulitrowe beczki z litem. W natarciu na pożar podano kilka prądów piany gaśniczej. Dopiero po kilku godzinnej akcji strażacy zdołali zlokalizować pożar w hali. Na zewnątrz wciąż się rozprzestrzeniał.

Obecnie sytuacja jest już opanowana. Strażacy schładzają składowane materiały i dogaszają zarzewia pożaru. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Nie ma też osób poszkodowanych.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »