Ponad 3 tys. interwencji straży w wyniku silnego wiatru

Od wczoraj do dzisiejszego poranka straż pożarna w całym kraju podjęła 3235 interwencji związanych z usuwaniem skutków zjawisk pogodowych, silnego wiatru i opadów deszczu. Najwięcej w północnych regionach Polski.

Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Komendanta Głównego PSP st. kpt. Krzysztofa Batorskiego, strażacy najczęściej interweniowali w województwach: pomorskim (1079), zachodniopomorskim (707) oraz warmińsko-mazurskim (477). Działania te dotyczyły przede wszystkim usuwania powalonych drzew, zabezpieczania uszkodzonych budynków, z których silny wiatr zrywał dachy.

Niestety doszło też do kilku zdarzeń, w których ucierpieli ludzie. W miejscowości Łyśniewo Sierakowickie (woj. pomorskie) przewrócone przez silny wiatr drzewo upadło na samochód, którym podróżowały trzy osoby. Pomimo podjętych czynności ratowniczych kierujący autem zmarł. Dwoje pasażerów zostało rannych. Do innego zdarzenia doszło w Kamieniu Rymańskim (woj. zachodniopomorskie), gdzie powalone przez wiatr drzewo przygniotło przechodnia.

Wczoraj w północnych rejonach Polski obowiązywały ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia o silnym wietrze. Jego prędkość w porywach przekracza 100 km/h. Dziś – do jutrzejszego popołudnia – w niemal całym kraju obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Prędkość wiatru w porywach nie powinna przekraczać 80 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »