Kobyłka. Wybuch i pożar w hurtowni fajerwerków

Blisko 20 zastępów PSP i OSP zaangażowano w walkę z pożarem jaki we wtorek rano wybuchł w podwarszawskiej miejscowości Kobyłka. Palił się budynek, w którym mieści się hurtownia fajerwerków. Znaczna część budynku uległa zawaleniu. Nie ma osób poszkodowanych.

Kobyłka. Strażacy z Wołomina na Mazowszu zostali powiadomieni, we wtorek (19.09) po godzinie 8., o pożarze budynku w miejscowości Kobyłka. W budynku tym prowadzona jest hurtownia fajerwerków, a pożar poprzedziła eksplozja. Na miejsce udały się zastępy PSP z Wołomina i okoliczne jednostki OSP.

Po dojeździe na miejsce ratownicy zajęli się lokalizacją poważnie rozwiniętego pożaru. W akcji wykorzystano m.in. podnośnik hydrauliczny. Zadysponowano też dodatkowe jednostki straży pożarnych. Na miejsce udała się m.in. grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Do Kobyłki skierowano również mobilne laboratorium SGRChem-Eko z JRG 6 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawa. Z jego pomocą strażacy monitorują skład dymu jaki unosił się nad pogorzeliskiem i atomosfery w rejonie miejsca pożaru.

Jeszcze przed południem pożar był zlokalizowany. Działania nie były łatwe, gdyż strażacy musieli działać z dystansu. Wszystko przez wybuchające fajerwerki, jak również ze względu na to, że znaczna część budynku zawaliła się. Władze miasta Kobyłka, zaapelowały do mieszkańców okolicznych budynków, aby na czas akcji nie otwierali okien w domach.

Po opanowaniu pożaru ratownicy zajęli się dogaszaniem zarzewi, przeszukują także rumowisko. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że nie ma osób rannych i ofiar. Jak przekazało po godzinie 13. miasto Kobyłka:

Badania, przeprowadzone przez specjalistyczne laboratorium Państwowej Straży Pożarnej nie wykazały żadnych składników w dymie, zagrażających zdrowiu i życiu. Jest bezpiecznie.

Na razie nie znana jest przyczyna wybuchu i pożaru. Pod uwagę bierze się m.in. wybuch gazu lub fajerwerków składowanych w tym budynku. Strażacy wciąż pracują na miejscu. Ich działania mogą potrwać jeszcze kilka godzin. W akcji uczestniczyło 17 zastępów PSP i OSP.

Fotografia nagłówkowa: Miasto Kobyłka


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »