Lipen i Mali Strażacy z Goliny zachęcają do wsparcia Paczki dla Bohatera

Znany strażak-raper wspólnie z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Golinie promują akcję Paczka dla Bohatera. W miniony czwartek soją premierę miał promujący akcję teledysk Chwała Bohaterom.

Aspirant Jacek „Lipen” Lipski to znany strażak-raper na co dzień pełniący służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Choszcznie. Swoją twórczością włącza się m.in. w promowanie różnego rodzaju inicjatyw. Wykonywany przez niego utwór „Nigdy nie zagaśnie” mogliśmy usłyszeć jako podkład do filmu prezentującego 30 lat historii Państwowej Straży Pożarnej.

Obecnie Lipen włączył się w promocję kampanii Fundacji Paczka dla Bohatera. Jest to organizacja pozarządowa, która ma pod swoją opieką około 2500 Kombatantów II wojny światowej. Wolontariusze wspierają bohaterów w ich codziennym funkcjonowaniu oraz organizują akcje charytatywne. Dbają również o pamięć o nich, a organizują edukację patriotyczno-historyczną młodzieży. Fundacja ma swoje oddziały w Polsce oraz za granicą. Współpracuje z nią kilkaset osób.

Właśnie dla wsparcia Fundacji i jej podopiecznych powstał teledysk „Chwała Bohaterom”. Z jednej strony jest oddanie hołdu Bohaterom, którzy w latach okupacji niemiecko-radzieckiej walczyli o wolną Polskę. Z drugiej strony jest to apel dla młodych aby pamiętali o trudnej historii Polski, a także o bohaterach, którzy poświęcili wiele dla jej przetrwania.

W teledysku oprócz rapującego strażaka wystąpili również członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Goliny koło Jarocina w województwie wielkopolskim. Autorem tekstu jest Jacek „Lipen” Lipiński, zaś autorem muzyki DIDKER Producer. Premiera teledysku miała miejsce w czwartek (1.12). Możemy go obejrzeć na platformie YouTube.com. Z kolei wszelkie informacje na temat działalności Fundacji Paczka dla Bohatera znajdziemy na stronie internetowej.

Fotografia nagłówkowa: nadesłane, materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »