Słupsk: Spłonął dom pracowniczy na plantacji choinek

W piątkowe popołudnie strażacy ze Słupska przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku na terenie plantacji choinek w pobliskim Wrześciu. Płonął budynek gospodarczy zaadaptowany na pokoje socjalne dla pracowników z Ukrainy. Wszystkich udało się ewakuować.

W piątek (2.12) po godzinie 15:00 słupscy strażacy otrzymali informację o pożarze budynku na terenie plantacji choinek we Wrześciu. Na miejsce zadysponowano zastępy PSP i OSP ze Słupka i pobliskich miejscowości. Jak się okazało płonął jednokondygnacyjny budynek, dawniej gospodarczy, obecnie zaadaptowany na mieszkalny dla pracowników z Ukrainy.

Zamieszkiwało w nim ponad 30 osób. Ogień w bardzo szybkim tempie zajął cały dach budynku o powierzchni ok. 1000 metrów kwadratowych. Wszyscy mieszkańcy zdołali opuścić płonący budynek zanim pożar odciął im możliwość ucieczki. Początkowo jednak nieznany był los dwóch osób, kobiety i jej córki. Jak się później okazało w chwili wybuchu pożaru kobiety nie było na miejscu. Pojechała odebrać dziecko z przedszkola.

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 10 zastępów PSP i OSP. Kolejne zabezpieczały teren działania KM PSP Słupsk. Na miejscu obecny był także komendant miejski PSP w Słupsku mł. bryg. Krzysztof Trocki. Działania strażaków skupiały się głównie na obronie znajdujących się w pobliżu obiektów przed działaniem wysokiej temperatury, co stwarzało zagrożenie zapalenia się kolejnych budynków i mienia ruchomego.

Pożar zlokalizowano około godziny 18:00. W ciągu kolejnych kilku godzin trwało jego dogaszanie oraz prace rozbiórkowe. Przyczyny powstania pożaru nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że budynek nie będzie nadawał się do zamieszkania.

Fotografia nagłówkowa: Twitter/KW PSP Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »