Rogusko. Samochód strażaków wywrócił się na wale powodziowym

Jeden strażak ucierpiał w wyniku wypadku samochodu pożarniczego w miejscowości Rogusko koło Nowego Miasta w województwie wielkopolskim. Samochód przejeżdżając przez wał przeciwpowodziowy przewrócił się na bok. Na miejscu interweniowała m.in. SGRT z JRG 7 Poznań.

Rogusko. We wtorek (13.06), po godzinie 19. strażacy ze Środy Wielkopolskiej zostali skierowani do pożaru lasu w miejscowości Rogusko koło Nowego Miasta. W akcji oprócz strażaków PSP udział wzięli również druhowie z Boguszyna, Klęki i Nowego Miasta nad Wartą. Jak się okazało pożar był zlokalizowany tuż nad Wartą w trudno dostępnym miejscu. Jedyna droga dojazdowa wiodła przez koronę wału przeciwpowodziowego.

Już pod koniec akcji gaśniczej, około godziny 21:30 doszło do groźnego zdarzenia z udziałem jednego z samochodów PSP biorących udział w akcji. Ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy MAN poruszając się wąską drogą wiodącą przez wał przeciwpowodziowy przewrócił się na bok. W aucie znajdowali się strażacy. Jeden z członków załogi doznał niegroźnych zranień.

Na pomoc wezwano kolejne jednostki, w tym strażaków z Poznania, specjalizujących się w ratownictwie technicznym. Przypomnijmy, że akcja rozgrywała się w trudnodostępnym terenie. Około północy strażacy przystąpili do wydobycia pojazdu. W akcji tej wykorzystano m.in. możliwości ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z dźwigiem typu „rotator”.

Samochód biorący udział w zdarzeniu to ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/42 marki MAN TGM 18.320. Pojazd posiada zabudowę firmy MOTO-TRUCK. Do JRG Środa Wielkopolska trafił w listopadzie zeszłego roku. Kosztował około 1 170 tys. złotych.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »