Żarów. Pożar beczek z chemikaliami

15 zastępów strażackich brało udział w porannej akcji gaśniczej na terenie dawnych zakładów chemicznych w miejscowości Żarów koło Świdnicy. Płonęły beczki wypełnione substancjami chemicznymi. Prawdopodobnie były to pozostałości po lakierach.

Żarów. Tuż przed godziną 6:00 we wtorek (13.06) strażacy z dolnośląskiej Świdnicy przyjęli zgłoszenie o pożarze na terenie dawnych zakładów chemicznych w miejscowości Żarów. Na miejsce wysłano liczne zastępy PSP i OSP. Gdy pierwsi ratownicy dotarli na miejsce ustalono, że palą się odpady składowane w plastikowych pojemnikach przez jedną z firm na terenie dawnych zakładów Organika. Pojemniki miały pojemność 200 i 1000 litrów.

Strażacy przystąpili do działań gaśniczych. Na miejsce zadysponowali również grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego PSP z Wałbrzycha. Jej zadaniem było określenie, czy palące się odpady stanowią zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludności. Takiego zagrożenia jednak nie stwierdzono. Wstępne ustalenia wskazują, że mogły to być pozostałości lakierów.

Pożar zlokalizowano około godziny 7:30. Po całkowitym ugaszeniu pożaru do swoich czynności przystąpili policjanci oraz inspektorzy WIOŚ. Nie ma osób poszkodowanych.

Foto: KP PSP Świdnica


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »