Pożar dachu kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku

10 zastępów Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych walczyło z pożarem dachu kościoła parafialnego pw. świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku. Ogień zauważono po południu. Przyczyną było prawdopodobnie nieumyślne zaprószenie ognia. Nie ma osób poszkodowanych.

Około 15:15 białostoccy strażacy zostali powiadomieni o pożarze remontowanego dachu kościoła parafialnego pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Na miejsce zadysponowano zastępy PSP z Białegostoku, w tym drabinę mechaniczną i autocysternę oraz jednostek OSP z Czarnej Białostockiej i Wasilkowa. Przybyły również grupy operacyjne z Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej PSP. Jak ustalono, ogień zajął drewnianą konstrukcję dachu kościoła. Ogień szybko rozprzestrzenił się pod blachą na całej przestrzeni wyremontowanej już połowy dachu. Konstrukcja dachu osadzona jest na żelbetonowym stropie. Zagrożenie przerzutu ognia do wnętrza świątyni zminimalizowało również zastosowanie podczas prac termomodernizacyjnych kościoła, wełny ognioodpornej.

Aby dostać się do źródła ognia, strażacy musieli zerwać pokrycie dachu na znacznej powierzchni. Pożar został zlokalizowany po ponad trzech godzinach. Strażacy kontynuowali jednak prace rozbiórkowe i dogaszanie zarzewi. Akcja strażaków zakończyła się po ponad siedmiu godzinach. W wyniku pożaru, żadna z osób nie odniosła obrażeń. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pożaru mogło być nieumyślne zaprószenie ognia.

Kościół, w którym doszło do pożaru, jest stosunkowo nowym obiektem. Parafia p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego erygowana została w 1981 roku. Budowę kościoła, w stylu nowoczesnym. przy ul. Św. Maksymiliana rozpoczęto w 1985 roku a zakończono 10 lat później.

Fotografia nagłówkowa: Twitter/KW PSP Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »