Na strażaków spadł strop. Jeden z nich został ranny

W poniedziałkowy poranek strażacy z Jawora w województwie dolnośląskim przyjęli zgłoszenie o pożarze mieszkania na poddaszu jednej z kamienic. Podczas akcji gaśniczej doszło do zawalenia się fragmentu stropu, który spadł na strażaków. W efekcie jeden strażak został ranny i trafił do szpitala.

Strażacy z Jawora (woj. dolnośląskie) zostali powiadomieni w poniedziałek (19.12) około godziny 6:00 o pożarze mieszkania na poddaszu wielorodzinnej kamienicy. Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy PSP z jednostek w Jaworze i Legnicy, a także okoliczne jednostki OSP. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali już mocno rozwinięty pożar mieszkania. Mieszkańcy budynku zdołali się ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków.

W trakcie działań gaśniczych prowadzonych wewnątrz budynku doszło do zawalenia się fragmentu stropu między poddaszem a piętrem. Fragmenty stropu spadły na strażaków, którzy przebywali na piętrze. Jeden ze strażaków doznał obrażeń i trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Następnie został przewieziony do szpitala. Poszkodowanym jest strażak OSP Jawor, który na co dzień pełni również służbę w jaworskiej komendzie PSP. Nie odniósł poważniejszych obrażeń, pozostał jednak w szpitalu na obserwacji.

Sam pożar udało się dosyć szybko opanować. Strażacy potrzebowali jeszcze kilku godzin na działania związane z dogaszaniem zarzewi ognia i niezbędne prace rozbiórkowe. Straty są jednak duże. Oprócz mieszkania na poddaszu, zniszczone są też dwa mieszkania zlokalizowane na piętrze. Na szczęście żaden z mieszkańców budynku nie odniósł poważniejszych obrażeń.

W akcji ratowniczo-gaśniczej wzięło udział 9 zastępów PSP i OSP. Obecni byli również policjanci i zespół ratownictwa medycznego, a także służby kryzysowe z Urzędu Miasta. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »