KP PSP w Kępnie ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W dniu 01.12.2021 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odebrała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault zabudowany przez MOTOTRUCK Sp. z o. o.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na uterenowionym podwoziu marki Renault,  zasilany jednostką o mocy 280 KM z napędem 4×4, wyposażony w czterodrzwiową 6-cio osobową kabinę w układzie 1+1+4.

Układ wodno-pianowy pojazdu wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2500 l, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 250 l oraz dodatkowy zbiornik do systemu piany sprężonej o pojemności 130 l., autopompę klasy A16/8-2,5/40, działko wodno-pianowe, zraszacze oraz szybkie natarcie z wężem o długości 60 m.

Dodatkowym wyposażeniem jest wyciągarka. Sprzęt znajdujący się na pojeździe umożliwia prowadzenie działań gaśniczych oraz działań z zakresu ratownictwa technicznego

Zakup pojazdu o wartości 816 720 zł sfinansowano ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Kępnie w wysokości 300 000 zł oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Źródło, foto: KP PSP w Kępnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »