Czernikowo. Dwoje strażaków zginęło w wypadku wozu gaśniczego

Dwoje strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie koło Torunia zginęło w wyniku zderzenia wozu bojowego z ciężarówką. Trzej inni członkowie zastępu zostali ranni. Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Kondolencje skierowali szefowie Państwowej Straży Pożarnej i Zarządu Głównego ZOSP RP.

Do tragedii doszło dziś o poranku. Przed godziną 5:00 druhowie z jednostki w Czernikowie zostali zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w pobliskich Liciszewach. Do zdarzenia wyjechał samochód GCBA 5/32 MAN TGM z pięcioosobową załogą. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ulicą Słowackiego, kilkaset metrów od strażnicy, w óz bojowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą.

Według informacji Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu na miejsce wypadku skierowanych zostało pięć zastępów straży pożarnych, a także pozostałe służby ratownicze. Niestety, w wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosło dwoje członków zastępu strażackiego. Trzej kolejni zostali ranni i trafili do szpitali w Toruniu oraz Lipnie. Ich życie nie jest zagrożone. Okoliczności i przyczyny tragedii wyjaśnia toruńska policja i prokuratura.

Kondolencje bliskim ofiar tragicznego wypadku pod Toruniem złożyli, za pośrednictwem mediów społecznościowych, m.in.: komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak oraz prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak.

Druhno Ewelino, Druhu Zdzisławie! Odpoczywajcie w pokoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »